معرفی بھترین عطر زنانه تلخ با ماندگاری بالا

بهترین عطر زنانه تا به امروز راه درازی را پیموده است. مورخان از منشأ دقیق عطر درمانی مطمئن نیستند، اما گمان می‌رود حداقل از 6000 سال پیش مصریان باستان برای درمان بیماری های مختلف به طور مرتب از روغن‌های معطر استفاده می‌کردند.

یافتن عطر ایده آل ماجرایی است که هرگز تمام نمی شود. تغییر عطر یک راه ساده برای تغییر خلق و خوی شما یا بیان جنبه های متفاوت شخصیت شما است زیرا رایحه عطرها ارتباط عاطفی قوی با ما دارند. برخی از رایحه ها جهانی هستند، مانند عود اغوا کننده یا وانیل آرامش بخش. اما وقتی صحبت از بویی می شود که اعتماد به نفس ایجاد می کند، همه چیز متفاوت می­شود. بهترین عطرهای زنانه چیزی بیش از یک عطر هستند. هر مجموعه عطر به یک رایحه خاص نیاز دارد. عطری که از بقیه متمایز باشد.

عطر تلخ چیست؟

رایحه‌ها مجموعه ای از بوهای مختلف هستند که یک عطر را تشکیل می‌دهند. بر اساس سیستم طبقه‌بندی که برای اولین بار توسط عطرساز مشهور بریتانیایی مایکل ادواردز در قرن نوزدهم ارائه شد، رایحه‌هایی که هر عطری را تشکیل می‌دهند معمولاً به چهار دسته تقسیم می‌شوند: گلی، شرقی، چوبی و خنک (تازه)، رایحه های دیگر موجود در عطرها به نوعی جزئی از زیرگروه این چهار رایحه اصلی هستند که به چرخه عطر معروف است.

عطرهای تلخ معمولاً از ترکیب رایحه های چوبی، چرمی، تند، شرقی ماندگار و مقدار کمی رایحه ملایم‌تر تشکیل شده اند. این عطرها ماندگاری طولانی و قدرت پخش بو بالایی در مقایسه با رایحه‌ها و ترکیبات دیگر دارند زیرا رایحه‌های تند بخش زیادی از ترکیب آن‌ها را تشکیل می‌دهند.

چه افرادی از عطر تلخ استفاده می­کنند؟

در گذشته عطر تلخ به دلیل خاصیت پخش کنندگی قوی و ماندگاری طولانی مدت به عنوان عطر مردانه شناخته می شد. اما این روزها خانم ها نیز این عطر را بسیار دوست دارند. زیرا تنوع زیادی که در دنیای عطرها وجود دارد، استفاده از عطرها را محدود به یک جنسیت خاص نمی کند. امروزه، شخصیت منحصر به فرد، سلیقه و آزادی هر فرد در انتخاب رایحه مورد علاقه خود هنگام خرید عطر اهمیت بیشتری دارد.

هر یک از شما در صورت بازدید از یک فروشگاه عطر، به سمت یک عطر منحصر به فرد با رایحه ای متمایز بر اساس سلیقه و شخصیت خود جذب خواهید شد. بر این اساس، روانشناسان ادعا می کنند که مشاهده رایحه مورد علاقه افراد می تواند ویژگی های شخصیتی مهمی را در مورد آنها آشکار کند.

عطر زنانه

مجموعه رایحه هایی که یک عطر تلخ را تشکیل می دهند، همانطور که در قسمت قبل ذکر شد، هر کدام نمایانگر جنبه متفاوتی از شخصیت افراد است. در ادامه مطلب به چند مورد از این ویژگی های شخصیتی مربوط به رایحه های تلخ خواهیم پرداخت:

رایحه شرقی

رایحه شرقی از جمله پرکاربردترین رایحه ها در عطرهای تلخ می باشد. این رایحه از ادویه های تند و چوب های معطر از جمله دارچین، عنبر و غیره تشکیل شده است که رایحه گرم و تندی دارند. افرادی که از این عطر لذت می برند اغلب دارای شخصیت مستقل و با اراده ای هستند که در عین حال اصالت، سادگی و جذابیت خاصی دارند.

رایحه چوبی

در مقایسه با رایحه شرقی، رایحه چوبی مورد استفاده در عطرهای تلخ ملایم تر بوده و ماندگاری بیشتری دارد. این عطر به طور معمول آزادی و سرزندگی را تداعی می کند و شخصیتی آزاد و فروتن را منتقل می کند. چوب صندل، نعناع، سدر، چوب خزه و رایحه های دیگر در این ترکیب وجود دارد.

رایحه چوبی

رایحه چرمی

عطرهای تلخ به دلیل گرمای بی نظیری که در خود دارند، اغلب حاوی این رایحه هستند. افرادی که دائماً در جهت اهداف خود تلاش می کنند، این رایحه را بسیار می­پسندند. استفاده از عطرهایی با این رایحه نشان دهنده شخصیتی بدیع و شکست ناپذیر است.

برای افرادی که دارای شخصیت های آرام و محکم هستند و همچنین برای افرادی که سخت کوش هستند، به راحتی عصبانی نمی شوند و برای هر هدفی برنامه های منحصر به فردی دارند، عطر تلخ توصیه می شود. در واقع، سرسختی یکی از ویژگی های متمایز این افراد است. علاوه بر این، کسانی که به شدت فعال هستند و دائما در حال جنب و جوش و حرکت هستند، این عطر انتخاب مناسبی است.

استفاده از عطر تلخ برای موقعیت های مختلف

لازم به ذکر است که بسته به شرایط ممکن است گاهی عطرها مناسب باشند. برخی از افراد عطر خاصی را برای خود انتخاب می کنند و آن را هر کجا که می روند استفاده می کنند. برای این افراد، عطر به عنوان برند شخصی آنها عمل می کند. با این حال انتخاب عطر شما با توجه به محیط و شرایطی که در آن قرار خواهید گرفت گزینه بهتریست. به همین دلیل ارزیابی محیط قبل از استفاده از هر عطری، مهم است.

عطرهای تلخ به دلیل ویژگی های منحصر به فرد و خارق العاده، قدرت پخش بالا و ماندگاری طولانی، توجه افراد را به خود جلب می کنند. در نتیجه، استفاده از این عطرها در محیط های رسمی مانند مهمانی ها و مجالس و جلسات کاری و اداری توصیه می شود. عطرهای تلخ نیز به دلیل گرمای عجیبی که در رایحه این عطرها وجود دارد، برای فصل پاییز و به خصوص شب های زمستان انتخابی فوق العاده خواهند بود.

عطر زنانه تلخ

پرسیوال دو مارلی

شرکت عطرسازی مارلی در سال 2018 طر پرسیوال دو مارلی را به بازار معرفی کرد. نام این عطر زنانه تلخ از یک شوالیه بریتانیایی که در قرن پنجم و ششم زندگی می کرد، گرفته شده است. انتخاب این نام به این دلیل انتخاب شد که عطر پرسیوال دو مارلی در عین ملایمت، حس سرسختی و عزم را یادآور می­شود.

پرسیوال مارلی

میس ویزاری روبرتو ویزاری

اگر از عطرهای گلی و عطرهای تلخ لذت می برید، میس ویزاری را به شما پیشنهاد می کنیم. این عطر با توجه به ویژگی های منحصر به فرد و استفاده خلاقانه از رایحه های شیرین و تلخ، توجه بسیاری از خانم ها را به خود جلب کرد که در سال 2019 برای اولین بار به بازار عرضه شد. رایحه اولیه این عطر بوی یاس و شب بو است که رایحه ای آرام بخش دارد. رایحه های پایه و گرم این عطر زنانه تلخ عنبر، سدر، چوب صندل و مشک می­باشد.

الکساندریای شماره 2 زرجوف

اگر به دنبال عطری گلی، تلخ و ملایم هستید، عطر شماره 2 الکساندریا را پیشنهاد می کنیم که بتوانید در محیط های مختلف از آن استفاده کنید. الکساندریا رایحه ای بر پایه شرقی با نت های بالایی و میانی گلی دارد که در سال 2012 معرفی شد و به دلیل ملایمت بی نظیرش به سرعت محبوبیت پیدا کرد. نت اولیه این عطر ترکیبی از سیب، دارچین، اسطوخودوس، چوب بلسان، بنفشه و ترکیبی از میوه های دیگر است. رایحه های گل برف، رز و سدر را می توان در نت های میانی تشخیص داد و عنبر، مشک، چوب آگار، چوب صندل سفید و وانیل نت های پایانی را تشکیل می دهند که پایه تلخ این عطر را تشکیل می دهند. این عطر برای مجالس و مهمانی های رسمی گزینه بسیار مناسبی است زیرا در عین ملایم بودن گرما و تلخی بی نظیری دارد. یکی از مزیت های مهم آن دوام بسیار بالای آن است.

بلک افغان

بلک افغان با پخش و ماندگاری بسیار بالا و رایحه ای گرم و تلخ یکی از بهترین عطرهای های تلخ مردانه و زنانه موجود در بازار است. این عطر بیانگر رایحه شگفت انگیز خشخاش است. چوب‌های معطر مانند حشیش، رایحه اولیه این عطر را تشکیل می‌دهند که پس از آن رایحه های میانی تنباکو و قهوه قرار دارد. رایحه پایانی این عطر بویی شبیه به عود دارد که باعث خاص و بی نظیر شدن عطر بلک افغان می­شود.

بلک افغان

سخن پایانی

بهترین عطرهای زنانه علاوه بر رایحه منحصر به فرد، فواید دیگری نیز دارند. هر عطر داستانی را بیان می کند، خاطرات و احساسات را تداعی می کند و ردپایی از خود بر جای می گذارد که می تواند هم آشنا و هم مرموز باشد. هر عطر چه دارای رایحه عمیق چوبی باشد و چه رایحه ملایم و گلی، در نهایت عطرهایی برای خانم ها متمایز و شگفت انگیز هستند که خاص و تاثیرگذار باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *