وب

سیستم مدیریت محتوا چیست؟ 4مورد از برترین سیستم های مدیریت محتوا کدام است؟

در این پست از آتیه سازان قصد بررسی سیستم های مدیریت محتوا رو داریم با ما همراه باشید …

سیستم مدیریت محتوا (CMS) یک پلتفرم نرم­افزاری است که به کاربران این امکان را می­دهد که بدون نیاز به مهارت کدنویسی، محتوای وب­سایت را اضافه، منتشر، اصلاح و مدیریت کنند. چقدر با سیستم­های مدیریت محتوا آشنا هستید، در این نوشته قصد داریم 4مورد از برترین سیستم های مدیریت محتوا را بررسی کنیم.

امروزه تمامی مشاغل برای رشد و پیشرفت، نیاز به سکویی در فضای وب دارند تا بتوانند با مخاطبان بیشتری در تعامل باشند. وب­سایت پایگاه مناسبی است که اغلب کسب و کارها، کار طراحی و ساخت آن را به برنامه­نویسانن را و متخصصان این حوزه می­سپارند. اما در اکثر مواقع در زمان طراحی سایت، بین مهندسان و صاحبان مشاغل اختلاف نظر وجود دارد، مهندسان به امنیت، کنترل و قابلیت سفارشی­سازی و صاحبان مشاغل به دسترسی سریع و سهولت استفاده از سایت فکر می­کنند. به همین منظور سیستم­های مدیریت محتوا طراحی و تولید شد تا برخی از این اختلاف نظرها را برطرف نماید. در ادامه بررسی می­کنیم که سیستم مدیریت محتوا چیست و به معرفی 4مورد از برترین سیستم های مدیریت محتوا می­پردازیم.

سیستم مدیریت محتوا چیست؟

سیستم مدیریت محتوا (CMS) یک پلتفرم نرم­افزاری است که به کاربران این امکان را می­دهد که بدون نیاز به مهارت کدنویسی، محتوای وب­سایت را اضافه، منتشر، اصلاح و مدیریت کنند. سیستم مدیریت محتوا یک روش کاربرپسند است که مدیریت سایت را ضمن حفظ امنیت و بهبود سئو سایت، ساده و سریع می­کند. سیستم مدیریت محتوابسیار منعطف است که لذت طراحی سایت را حتی برای غیرمتخصصان دوچندان می­کند.

معرفی 4مورد از برترین سیستم های مدیریت محتوا

سیستم مدیریت محتوا برای آنکه احساس خوبی را به کاربران القا کند باید دارای ویژگی­های زیر باشد.

  • برخورداری از ویرایشگر قدرتمند و منعطف
  • فراهم کردن امکان تست و ارزیابی
  • امکان مدیریت سایت توسط چند شخص
  • پشتیبانی ساده و کم هزینه و امکان دسترسی به پشتیبان­های ماهر
  • امکان ادغام با سایر نرم­افزارهای مورد نیاز کاربر

در ادامه برای دوستانی که به دنبال سیستم مدیریت محتوای مناسب برای طراحی سایت خود هستند، به معرفی 4مورد از برترین سیستم های مدیریت محتوا می­پردازیم.

سیستم مدیریت محتوای وردپرس

سیستم مدیریت محتوای وردپرس
سیستم مدیریت محتوای وردپرس

وردپرس پرطرفدارترین و محبوبترین CMSدر سراسر جهان است که بصورت رایگان در اختیار طراحان سایت قرار می­گیرد. می­توان بسیار ساده و سریع آن را تنظیم کرد و قابلیت­های آن را با اضافه کردن افزونه­ ها بالا برد. سایت­هایی که با وردپرس طراحی می­شوند از سرعت و سئوی مناسبی برخوردار هستند. متخصصان زیادی وجود دارد که می­توانید از آنها برای پشتیبانی سایتتان استفاده کنید. برای میزبانی سایت وردپرس باید از هاست­ قوی استفاده کرد تا امنیت سایت بالاتر رود.

سیستم مدیریت محتوای جوملا

سیستم مدیریت محتوای جوملا
سیستم مدیریت محتوای جوملا

جوملا دومین CMS محبوب و رایگان در جهان است که به کمک آن می­توان محتواهایی منعطف از لحاظ ساختاری ایجاد کرد. این موضوع سبب می­شود که جوملا برای طراحی وب­سایتهای پیچیده مناسب­تر باشد. برای یادگیری جوملا به زمان کمی احتیاج دارید و با کمک آن می­توانید کسب و کار اینترنتی خود را با اضافه کردن افزونه­های متفاوت طراحی کنید و خوشبختانه اکثر افزونه­های جوملا رایگان است. برای پشتیبانی از سایت­هایی که با جوملا طراحی شده­اند، نگرانی نخواهید داشت چون متخصصان زیادی وجود دارند که بتوانند مشکلات سایت شما را برطرف کنند. متاسفانه سفارشی­سازی سایت با جوملا محدود است زیرا افزونه­های جوملا در برابر وردپرس بسیار اندک است.

سیستم مدیریت محتوای دروپال

سیستم مدیریت محتوای دروپال

دروپال سومین CMS پرطرفدار در دنیاست که به دلیل امنیت و مقیاس­پذیری آن در بین دولت­ها و سازمان­ها بسیار محبوب است. نصب دروپال آسان و مناسب برای طراحی سایت­های پیچیده با عملکردها پیشرفته است. افزونه­های دروپال به کاربران خود اجازه می­دهد که سایت را مطابق با نیاز و سلیقه طراحی کنند. دروپال برای افزایش سطح امنیت بصورت دوره­ای بروزرسانی می­شود. برای آشنایی و تسلط بر نحوۀ کار کردن با دروپال به زمان زیادی احتیاج دارید و معمولاً در زمان بروزرسانی مشکلات ناگهانی به وجود می­آید که برای رفع آنها نیاز به دانش و تخصص کافی دارید.

سیستم مدیریت محتوای هاب­اسپات

سیستم مدیریت محتوای هاب­اسپات
سیستم مدیریت محتوای هاب ­اسپات

ویژگی که سیستم مدیریت محتوای هاب­ اسپات را از سایر CMSها متمایز می­کند برخورداری از تولید محتوای هوشمند است. محتوای هوشمند به شما امکان می­دهد تا محتواها را بر اساس آنچه که از مخاطب خود می­دانید، شخصی ­سازی کنید. به ­عنوان مثال، شما می­توانید با هاب ­اسپات، محتواها را بر اساس کشور و نوع دستگاه کاربر نشان دهید. هاب اسپات بسیار امن و از سئو سایت قابل قبولی برخوردار است. یادگیری و تسلط بر هاب­اسپات بسیار زمان­بر است و افزونه ­های محدودی دارد.

منابع:

  1. hubspotblog
  2. b2bml
  3. martechadvisor